Akullore freskuese me kos e bërë nga manaferrat, lëngu i limonit dhe qumështi i kokosit

Akullore freskuese me kos e bërë nga manaferrat

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 250 minuta

Një pa prodhues akulloreje është shumë e lehtë për t’u bërë vetë. Akullorja me kos me fruta me manaferra dhe qumësht kokosi ka shije freskuese dhe jashtëzakonisht të shijshme. Freskim perfekt në ditët e nxehta të verës!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Akullore freskuese me kos e bërë nga manaferrat
Akullore freskuese me kos e bërë nga manaferrat

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 250 minuta

Një pa prodhues akulloreje është shumë e lehtë për t’u bërë vetë. Akullorja me kos me fruta me manaferra dhe qumësht kokosi ka shije freskuese dhe jashtëzakonisht të shijshme. Freskim perfekt në ditët e nxehta të verës!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Desserts | Kuzhina: Kuzhina gjermane

Përbërës

 • 200 g manaferra, të ngrira
 • lëng limoni, ose lëng limoni sipas shijes
 • 3 lugë sheqer
 • 2 filxhanë kos të thjeshtë
 • ½ filxhan qumësht kokosi

Udhëzime

 1. Përzieni manaferrat, lëngun e limonit dhe një lugë sheqer në një blender.
 2. Lëreni përzierjen me manaferrat të pushojë për 15 minuta.
 3. Përzieni kosin dhe qumështin e kokosit në një enë me sheqerin e mbetur.
 4. Shtoni manaferrat perziejme me masen e kosit dhe perziejme te gjitha bashke.
 5. Akulloren e manaferrave e derdhni ne kallepe dhe e ngrini per te pakten 4 ore.

Vegla

 • Blender
 • Bowl
 • Luge perzierje
 • Mulqe akulli