Akullore vegane me avokado, çokollatë, portokall dhe mjaltë

3 persona | 25 minuta

Akullorja vegane me avokado dhe çokollatë ka një ngjyrë të gjelbër të shijshme dhe ka shije të mrekullueshme kremoze. Copat e çokollatës i japin akullores një shije të caktuar! Akullorja vegane përgatitet shpejt dhe është një trajtim freskues në verë.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )
Akullore vegane me avokado
Akullore vegane me avokado

3 persona | 25 minuta

Akullorja vegane me avokado dhe çokollatë ka një ngjyrë të gjelbër të shijshme dhe ka shije të mrekullueshme kremoze. Copat e çokollatës i japin akullores një shije të caktuar! Akullorja vegane përgatitet shpejt dhe është një trajtim freskues në verë.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )

Përbërës

 • 1 avokado
 • 1 portokall
 • 1-2 lugë kakao pluhur
 • 3 lugë mjaltë
 • 50 g çokollatë të zezë

Udhëzime

 1. Qëroni dhe shtrydhni portokallin.
 2. Qëroni, hiqni farat dhe prisni avokadon në copa të mëdha.
 3. Vendosni në blender avokadon, lëkurën e portokallit dhe lëngun e shtrydhur të portokallit, mjaltin dhe kakaon dhe përziejini mirë.
 4. Shtoni çokollatën patate të skuqura në përzierjen e akullores dhe përziejeni.
 5. Vendoseni gjithçka në frigorifer për 6-10 orë.

Vegla

 • Thikë
 • Blender
 • Kovë për akullore