Baguette sanduiç me mish derri të skuqur dhe sallatë

Baguette sanduiç me mish derri të skuqur dhe sallatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 25 minuta

Këto petë të shpejta me mbushje të lëngshme dhe bukë me kore janë versioni më i shijshëm dhe më i lehtë i burgerit amerikan. Nëse jeni me nxitim, këto bagueta të ngrohta janë vetëm një meze e lehtë mes vakteve.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Baguette sanduiç me mish derri të skuqur dhe sallatë
Baguette sanduiç me mish derri të skuqur dhe sallatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 25 minuta

Këto petë të shpejta me mbushje të lëngshme dhe bukë me kore janë versioni më i shijshëm dhe më i lehtë i burgerit amerikan. Nëse jeni me nxitim, këto bagueta të ngrohta janë vetëm një meze e lehtë mes vakteve.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: mish i pjekur | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta polake

Përbërës

 • 300 g mish derri, të konservuar
 • 2-3 lugë salcë barbekju
 • 2 bagueta të vogla
 • 60 g gjethe marule
 • 2-3 lugë majonezë
 • 1-2 domate
 • Cheddar, sipas shijes, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Vendosni mishin e derrit të konservuar në një tigan dhe grijeni me një pirun.
 2. Skuqeni derisa lëngu të avullojë, rreth 8-10 minuta.
 3. Shtoni salcën e Barbecue dhe përzieni 3-4 minuta Përgatiteni.
 4. Ndërkohë pastroni marulen gjethet.
 5. Prisni domatet në feta.
 6. Preni bagutet në gjysmë dhe lyejeni me majonezë.
 7. Sipër hidhni gjethe marule dhe mish të nxehtë dhe domate.
 8. Djathë Gredet mbi bagutet sanduiç për shije mbusheni dhe shijoni.

Vegla

 • tigan
 • pirun