Baguettes me pulë të pjekur në skarë, domate dhe salcë hamburgeri

Baguettes me pulë të pjekur në skarë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Baguettes pule të pjekur në skarë janë një kënaqësi. Me feta me lëng domate, copa krokante qepe të kuqe, salcë kremoze hamburgeri dhe pulë pikante të pjekur në skarë, bagutet shijojnë tepër të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Baguettes me pulë të pjekur në skarë
Baguettes me pulë të pjekur në skarë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Baguettes pule të pjekur në skarë janë një kënaqësi. Me feta me lëng domate, copa krokante qepe të kuqe, salcë kremoze hamburgeri dhe pulë pikante të pjekur në skarë, bagutet shijojnë tepër të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Pranverë, Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: pjekje në skarë | Menu: Snacks, i pjekur në skarë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 500 gr kofshët e pulës, të hequra nga kockat dhe të marinuara
 • 4 bagueta, për pjekje në skarë
 • 1 qepë e kuqe
 • 2 domate
 • 6-8 lugë salcë hamburgeri

Udhëzime

 1. Këmbët e pulës i grijmë në skarë për 15-20 minuta nga secila anë.
 2. Bagetat e prera në feta. me salcë hamburgeri
 3. Shpërndani qepë të kuqe të prera në kubikë mbi gjysmën e poshtme të baguette.
 4. Prisni kofshët e pulës në copa sa kafshatë.
 5. Vendosni gjysmën e poshtme të baguettes me pulë.
 6. Vendosni fetat e domates në gjysma e sipërme e baguettes.
 7. Palosni gjysmat e baguettes.
 8. Baguette with finger food Merrni hellet.
 9. Prisni 2 ose 3 here sipas deshires dhe servirini bagutet.

Në vend të pulës së pjekur në skarë, bagutet mund t’i shtohen edhe biftekët e marinuar me qafë të pjekur në skarë.

Vegla

 • Grill
 • Thife
 • Dërrasë prerëse
 • Hell me ushqim me gisht