Bat Oreo Cupcakes për bufenë e Halloween

Bat Oreo Cupcakes për bufenë e Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 115 minuta

E ëmbël apo e frikshme optikisht?! Lakuriqët e natës janë një kënaqësi në një tavolinë bufeje të Halloween. Kifle me çokollatë me lëng mbulohet me krem krem djathi dhe zbukurohet me një shkop Oreo.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Bat Oreo Cupcakes për bufenë e Halloween
Bat Oreo Cupcakes për bufenë e Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 115 minuta

E ëmbël apo e frikshme optikisht?! Lakuriqët e natës janë një kënaqësi në një tavolinë bufeje të Halloween. Kifle me çokollatë me lëng mbulohet me krem krem djathi dhe zbukurohet me një shkop Oreo.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, pastë, tortë | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Brumë

 • 6 biskota Oreo
 • 50 g çokollatë e zezë, e grirë
 • 1 vezë
 • 50 g sheqer
 • 2-4 pika esencë vanilje
 • 60 g gjalpë, i zbutur
 • 60 gr miell spelled
 • 10 g kakao për pjekje
 • ½ fq. Pluhur pjekje
 • 60 ml qumësht

Mbushje

 • 9 biskota oreo
 • 6 palë sy sheqeri
 • 50 g gjalpë, i zbutur
 • 50 g krem djathi
 • 50 g sheqer pluhur
 • 1 f. ngjyrosje ushqimore, portokalli

Udhëzime

Brumë

 1. Rreshtoni kupat e kifleve me astar letre.
 2. Prisni 6 biskota Oreo dhe grijini mbushjen e kremit me thikë.
 3. Vendosni Oreos në një qese ngrirëse dhe përdorni një gjilpërë për t’u copëtuar në thërrime.
 4. Ndani të bardhat nga të verdhat.
 5. Rrihni të bardhat e vezëve.
 6. Shtoni sheqerin dhe aromën e vaniljes dhe vazhdoni ta rrahni.
 7. Të verdhat e vezëve shtoni gjalpin e zbutur dhe rrihni derisa të bëhet krem.
 8. Përzieni miellin me pjekjen. pluhur dhe kakao pjekje ne nje tas te vogel.
 9. Hidhni masen e miellit ne te verdhat e vezeve ne menyre te alternuar me qumeshtin Hidhni masen e gjalpit.
 10. I perziejme te bardhat e vezeve.
 11. Shto çokollaten e grire.
 12. Me pas perziejme Oreon thërrimet në brumë.
 13. Përhapeni brumin në 6 filxhanë letre.
 14. Përgatitni kiflet me çokollatë në 180° për rreth 25 minuta Piqini në raftin e mesëm.
 15. Lërini kiflet të ftohen.

Mbushja

 1. Në një tas përziejmë gjalpin e zbutur derisa të bëhet krem.
 2. Spërkateni me sheqer pluhur dhe vazhdoni të përzieni.
 3. Shtoni kremin e djathit me ngjyrën ushqimore portokalli dhe përzieni mirë.
 4. Al Përziejeni në një krem të butë dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta.
 5. Preni 3 nga 9 Oreo dhe grijeni mbushjen e kremit.
 6. Përdorni një thikë për të prerë 6 gjysmat e biskotave.
 7. Vendosni sytë me sheqer në gjysmën e 6-të me pak krem Oreo Ngjiteni në Oreo të plota.
 8. Mbush kremin krem djathi në një qese tub.
 9. Aplikoni kremin tek kiflet me çokollatë.
 10. Vendosni të gjitha Oreos vertikalisht në krem me sytë e kthyer përpara .
 11. Vendosni dy gjysma Oreo të prera përgjysmë djathtas dhe majtas si krahë dhe kekët e lakuriqëve janë gati!

Vegla

 • tas
 • përzierës dore
 • çantë tubash
 • pjatë për kifle
 • kupa letre
 • kupa për përzierje
 • pemë
 • takëm
 • thikë