Biskota Halloween me lajthi, bajame, çokollatë dhe marshmallow

Biskota Halloween me lajthi

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Pasta të ndryshme për Halloween? Ja cilat janë ato drithërueset, të cilat mund t’i përgatisni me brumë arra dhe më pas t’i dekoroni me çokollatë dhe marshmallow për të krijuar monstra të frikshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota Halloween me lajthi
Biskota Halloween me lajthi

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Pasta të ndryshme për Halloween? Ja cilat janë ato drithërueset, të cilat mund t’i përgatisni me brumë arra dhe më pas t’i dekoroni me çokollatë dhe marshmallow për të krijuar monstra të frikshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

Biskota

 • 150 g gjalpë
 • 100 g lajthi të bluara
 • 50 g bajame të bluara
 • 150 g miell
 • 70 g sheqer
 • 1 fq. Sheqer vanilje

Mbushje

 • 100 g çokollatë
 • Marshmallows, për dekorim

Udhëzime

Piqni biskotat

 1. Vendosni gjalpin dhe sheqerin në një enë dhe përziejini së bashku.
 2. Shtoni lajthitë e bluara dhe bajamet.
 3. Në fund ngjisni miellin.
 4. Brumin e formoni në role me trashësi rreth 3 cm.
 5. Afërsisht. Pritini feta 1 cm të trasha dhe i rrafshoni pak.
 6. I vendosim biskotat në një tepsi të shtruar me letër furre.
 7. Pjekim në furrë të parangrohur në 180°C për maksimum 10-12 minuta.
 8. Lëreni arrën biskotat ftohen.

Mbushja

 1. Shkrini pak çokollatën.
 2. Vendosni një kukull me çokollatë në fund të çdo biskote.
 3. Mbulojeni lehtë me një biskotë tjetër, duke lënë një hapje të lehtë. Biskotat e Halloween me sy dhe zbukurojnë dhëmbët.

Vegla

 • tas
 • mikser dore
 • thikë
 • letë pjekje
 • letër pergamene