Biskota Halloween oreo merimangat me jamball

Biskota Halloween oreo merimangat me jamball

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

Merimangat Oreo bëhen në një kohë të shkurtër, sepse gjithçka që ju nevojitet janë biskotat Oreo dhe kërmijtë e jamballit. Merimangat Oreo duken mjaft rrëqethëse dhe të lehta për t’u kafshuar.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota Halloween oreo merimangat me jamball
Biskota Halloween oreo merimangat me jamball

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

Merimangat Oreo bëhen në një kohë të shkurtër, sepse gjithçka që ju nevojitet janë biskotat Oreo dhe kërmijtë e jamballit. Merimangat Oreo duken mjaft rrëqethëse dhe të lehta për t’u kafshuar.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Ngrohje, Përgatitje e ftohtë | Menu: Receta me video, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 6 Biskota Oreo
  • 3-4 Buzë jamballi
  • 12 Sytë Sheqeri

Udhëzime

  1. Ngrohni biskotat Oreo në mikrovalë, kjo e bën më të lehtë ndarjen e gjysmave.
  2. Zbërtheni rrotullat e jamballit dhe pritini fijet në copa rreth 10 centimetra të gjata.
  3. Hapni biskotat, futini këmbët e jamballit dhe palosini të mbyllura .
  4. Dekoroni merimangat Oreo me sy sheqeri dhe rregullojini në tavolinën e bufesë së Halloween.

Vegla

  • thikë