Biskota Krishtlindjesh pa miell me makarona lajthie

Biskota Krishtlindjesh pa miell me makarona lajthie

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Makaronat e lajthisë janë biskota të lehta për Krishtlindje që piqen pa miell. Arrat kanë një shije krokante dhe kanë një aromë të madhe arrave.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota Krishtlindjesh pa miell me makarona lajthie
Biskota Krishtlindjesh pa miell me makarona lajthie

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Makaronat e lajthisë janë biskota të lehta për Krishtlindje që piqen pa miell. Arrat kanë një shije krokante dhe kanë një aromë të madhe arrave.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Krishtlindjet | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, pastë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 të bardha veze
 • 100 g sheqer pluhur
 • 1 fq. Sheqer vanilje
 • 200 g lajthi te bluara
 • 25-30 vafera

Udhëzime

 1. Rrihni të bardhat e vezëve në një tas të lartë me një mikser.
 2. Hidhni të bardhat e vezëve në një tas.
 3. Shtoni pluhurin e sheqerit, lajthitë dhe sheqer vaniljen. .
 4. Wafers on a with Tepsinë e pjekjes e shtrojmë me letër furre.
 5. Masën e arrave e vendosim në pjesë në vafera me një lugë çaji.
 6. Vendosim një lajthi në mes të çdo makarona.
 7. Pjekim makaronat me lajthi për 45 minuta në furrë të parangrohur në 150°C.
 8. Biskotat e Krishtlindjeve me makarona lajthi derisa të ruhen në një kavanoz biskotash hermetik për konsum.

Vegla

 • blender
 • përzierëse dore
 • tas
 • spatula
 • lugë çaji