Biskota kungull Halloween me çokollatë – Biskota Linz për Halloween

Biskota kungull Halloween me çokollatë - Biskota Linz për Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 90 minuta

Çfarë do të ishte Halloween pa kunguj? Këto biskota me kunguj duken vërtet drithëruese. Në formën e kungujve dhe një mbushjeje të ëmbël me çokollatë, ato jo vetëm që duken mjaft të mira për t’u ngrënë, por edhe shije të mrekullueshme!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota kungull Halloween me çokollatë - Biskota Linz për Halloween
Biskota kungull Halloween me çokollatë - Biskota Linz për Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 90 minuta

Çfarë do të ishte Halloween pa kunguj? Këto biskota me kunguj duken vërtet drithëruese. Në formën e kungujve dhe një mbushjeje të ëmbël me çokollatë, ato jo vetëm që duken mjaft të mira për t’u ngrënë, por edhe shije të mrekullueshme!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 300 g miell
 • 200 g gjalpë i ftohtë në copa
 • 100 g sheqer pluhur
 • 2 të verdha veze
 • 1 majë kripë
 • 20 g krem çokollatë, për mbushje
 • sheqer pluhur, për servirje

Udhëzime

 1. Grumbulloni gjalpin e ftohtë në copa me sheqer pluhur, të verdhat e vezëve, një majë kripë dhe miell në një procesor ushqimi për të formuar një pastë të butë. në frigorifer për 30 minuta.
 2. Den Nxehni furrën në 180°C në nxehtësinë e sipërme dhe të poshtme.
 3. Lëreni brumin me një petull në një trashësi prej përafërsisht 3 mm.
 4. Përdorni një prerës kungulli për të prerë brumin.
 5. Nxirreni gjysmën e brumit me prestarin e duhur për fytyrën e kungullit.
 6. Gjysma me fytyra dhe gjysma tjetër pa.
 7. Biskotat e prera vendosini në një tepsi të veshur me letër furre.
 8. Pjekim biskotat e Halloween-it për rreth 10 minuta në 180°C ngrohini lart/poshtë derisa të marrin ngjyrë të artë.
 9. Nxirrini biskotat nga furra dhe lërini të ftohen. lyejme anet pa vrima me krem cokollate.
 10. Vendosni njeren ane te fytyres mbi cokollate.
 11. Nese deshironi biskotat e kungullit mund te pudrosen me sheqer pluhur praktiko.

Biskotat e kungujve gjithashtu mund të mbushen me një ose në vend të kremit me çokollatë.

Vegla

 • përpunues ushqimi
 • kolla
 • prerëse kungujsh
 • thikë
 • letë pjekje
 • letër pergamene