Biskota të ëmbla merimangash me pralina dhe çokollatë për Halloween

Biskota të ëmbla merimangash me pralina dhe çokollatë për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Këto merimanga të ëmbla të bëra nga pasta me kore të shkurtra nuk bëhen thjesht të shpejta! Ato janë gjithashtu të lehta për t’u dekoruar – këto biskota të holla me gjalpë janë krijuar me çokollatë të lëngshme, sy sheqeri dhe pralina çokollate, të cilat shkaktojnë bujë në një festë të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota të ëmbla merimangash me pralina dhe çokollatë për Halloween
Biskota të ëmbla merimangash me pralina dhe çokollatë për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Këto merimanga të ëmbla të bëra nga pasta me kore të shkurtra nuk bëhen thjesht të shpejta! Ato janë gjithashtu të lehta për t’u dekoruar – këto biskota të holla me gjalpë janë krijuar me çokollatë të lëngshme, sy sheqeri dhe pralina çokollate, të cilat shkaktojnë bujë në një festë të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 125 g gjalpë
 • 50 g sheqer pluhur
 • 180 g miell
 • 100 g çokollatë
 • 200 g praline me çokollatë
 • sugar eyes

Udhëzime

Piqini biskotat

 1. Ngrohni furrën në 180 °C.
 2. Tavën e pjekjes e shtroni me letër furre.
 3. Rrihni gjalpin dhe sheqerin pluhur derisa të bëhen krem.
 4. Shtoni miellin dhe përzieni mirë. lyeni duart me miell dhe formoni një top.
 5. E vendosim në frigorifer për rreth 30 minuta.
 6. E shtrijmë brumin në një sipërfaqe pune të lyer me miell në një trashësi rreth 1 cm.
 7. Përdorni një gotë për të prerë biskotat rrethore .
 8. Pjekim biskotat në furrën e parangrohur për rreth 15 minuta.
 9. Në a Lëreni kekun të ftohet.

Zbukuroni biskotat

 1. Shkrini çokollatën.
 2. Me një furçë të hollë lyeni këmbët e merimangës në biskota.
 3. Vendosni një pralinë çokollatë në mes dhe lëreni të vendoset mbi çokollatë.
 4. Pralina me çokollatë “Spider ‘ Dekoroni me sy karamele.
 5. Biskota të lezetshme merimangë janë gati për festën e Halloween.

Vegla

 • tas
 • përzierës dore
 • letër pjekje
 • letër pergamene
 • pemë
 • furçë e hollë
 • raft për ëmbëlsira