Biskota të lakuriqëve të Halloween të bëra nga brumë çokollate me sy sheqeri

Biskota të lakuriqëve të Halloween të bëra nga brumë çokollate me sy sheqeri

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 100 minuta

Kanë shije super krokante dhe kanë një shije çokollate. Biskotat e lakuriqëve të natës së Halloween sigurojnë një atmosferë të mirë në festë dhe janë shumë të njohura si për mysafirët e mëdhenj ashtu edhe për ata të vegjël.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota të lakuriqëve të Halloween të bëra nga brumë çokollate me sy sheqeri
Biskota të lakuriqëve të Halloween të bëra nga brumë çokollate me sy sheqeri

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 100 minuta

Kanë shije super krokante dhe kanë një shije çokollate. Biskotat e lakuriqëve të natës së Halloween sigurojnë një atmosferë të mirë në festë dhe janë shumë të njohura si për mysafirët e mëdhenj ashtu edhe për ata të vegjël.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 230 g miell
 • 50 g kakao për pjekje
 • 120 g sheqer
 • 225 g gjalpë, i zbutur
 • 1 e verdhë veze
 • 1 f. sheqer vanilje
 • 1 majë kripë
 • sy sheqeri
 • zam sheqer

Udhëzime

 1. Përzieni miellin dhe kakaon për pjekje në një tas.
 2. Shtoni të verdhën e vezës, sheqerin, kripën, sheqerin e vaniljes dhe gjalpin.
 3. Përzieni gjithçka në një brumë të butë. 1 orë.
 4. Den Ngrohni furrën në 180°C në nxehtësinë e sipërme dhe të poshtme.
 5. Larkojeni brumin në një sipërfaqe pune të lyer me miell në një trashësi prej përafërsisht 3 mm.
 6. Përdorni një prestar për të prerë biskotat e lakuriqëve të natës.
 7. Rreshtoni nje tepsi me leter per pjekje.
 8. Lakuriqët i vendosim sipër dhe i pjekim për rreth 10-12 minuta.
 9. Lërini biskotat e Halloween të ftohen në një raft teli. ngjitës.

Vegla

 • tas
 • përzierës dore me grep brumi
 • pemë
 • prerëse shkop
 • letë pjekje
 • letër pjekje