Biskota të lezetshme merimangash Halloween të bëra nga Oreos me këmbë jeshile

Biskota të lezetshme merimangash Halloween të bëra nga Oreos me këmbë jeshile

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

Merimangat e Halloween-it të bëra nga biskotat Oreo bëhen shpejt. Ata duken tmerrësisht të lezetshëm me sytë e tyre të mëdhenj dhe do të dukeshin shkëlqyeshëm në një tryezë të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota të lezetshme merimangash Halloween të bëra nga Oreos me këmbë jeshile
Biskota të lezetshme merimangash Halloween të bëra nga Oreos me këmbë jeshile

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

Merimangat e Halloween-it të bëra nga biskotat Oreo bëhen shpejt. Ata duken tmerrësisht të lezetshëm me sytë e tyre të mëdhenj dhe do të dukeshin shkëlqyeshëm në një tryezë të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Nxehtësia | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 6 biskota Oreo
 • 2-3 fije gome, jeshile ose të kuqe
 • 12 sy karamele
 • 12 bajame, në shkopinj

Udhëzime

 1. Ngrohni biskotat Oreo në mikrovalë në mënyrë që gjysmat të ndahen më lehtë.
 2. Preni kordonët elastikë në copa përafërsisht 10 centimetra të gjata.
 3. Hapni biskotat, vendosni këmbët e kordonit elastik, vendosni kapakun e biskotave on.
 4. Dekoroni merimangat Oreo me sy sheqeri.
 5. Vendosni shkopinjtë e bajames për dhëmbë.
 6. Rregulloni biskota merimangash Halloween në tavolinën e bufesë së Halloween.

Vegla

 • thikë