Biskota të shijshme me çokollatë me sheqer për Krishtlindje

Biskota të shijshme me çokollatë me sheqer për Krishtlindje

Porcione: 15 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Thjesht prisni biskota të shijshme me çokollatë dhe dekorojeni me spërkatje sheqeri për Krishtlindje. Ato duken joshëse të shijshme dhe janë thjesht perfekte për dhuratat e Krishtlindjeve.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota të shijshme me çokollatë me sheqer për Krishtlindje
Biskota të shijshme me çokollatë me sheqer për Krishtlindje

Porcione: 15 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Thjesht prisni biskota të shijshme me çokollatë dhe dekorojeni me spërkatje sheqeri për Krishtlindje. Ato duken joshëse të shijshme dhe janë thjesht perfekte për dhuratat e Krishtlindjeve.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Krishtlindjet | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

Brumë

 • 200 g gjalpë
 • 100 g sheqer
 • 250 g miell
 • 1 f. Pluhur pjekje
 • 5 lugë kakao

Dekoroni

 • 200 g sheqer pluhur
 • Sugar sprinkles

Udhëzime

 1. Përziejini gjalpin dhe sheqerin derisa të bëhen me gëzof.
 2. Përzieni miellin me pluhurin e kakaos dhe pluhurin për pjekje dhe futeni në brumë. .
 3. Vendosim biskotat në Vendosim në një tepsi të veshur me letër furre.
 4. Pjekim biskotat me çokollatë në furrë për 15-20 minuta.
 5. Përziejmë pluhurin e sheqerit me 2-3 lugë ujë me një rrahëse ose perziejini deri sa te behet njetrajte.
 6. Mbajini biskotat me çokollatë me kremin.
 7. Biskota me spërkatje sheqeri dekoroni dhe shijoni për Krishtlindje.

Çokollata e shkrirë mund të përdoret gjithashtu si një alternativë ndaj kremit.

Vegla

 • tas
 • përzierës dore
 • prerëse për biskota
 • pemë
 • letër për pjekje
 • trashë
 • furçë ngjitëse