Biskota të shkurtra për Halloween Ghost për festën e Halloween

Biskota të shkurtra për Halloween Ghost për festën e Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Nuk ka shumë kohë tani dhe Halloween është afër qoshe! Këto pasta të bëra me kore të shkurtra janë thjesht pjesë e çdo feste të Halloween-it! Fantazmat e vogla janë të frikshme dhe të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota të shkurtra për Halloween Ghost për festën e Halloween
Biskota të shkurtra për Halloween Ghost për festën e Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Nuk ka shumë kohë tani dhe Halloween është afër qoshe! Këto pasta të bëra me kore të shkurtra janë thjesht pjesë e çdo feste të Halloween-it! Fantazmat e vogla janë të frikshme dhe të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 100 g miell gruri
 • 35 g sheqer
 • 50 g gjalpë, në copa

Udhëzime

 1. Vendosni miellin dhe sheqerin në një tas.
 2. Shtoni gjalpin.
 3. Tregojeni gjithçka në një pastë me kore të shkurtra.
 4. Formoni brumin në një top të madh.
 5. Mbulojeni në letër dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 30 minuta.
 6. Den Nxehni furrën në temperaturën 175 gradë të nxehtësisë së sipërme dhe të poshtme.
 7. Lardheni brumin në një sipërfaqe pune të lyer me miell. trashësi, gatuajini biskotat e Halloween-it për rreth 10-12 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë Piqen.
 8. Lërini të ftohen dhe dekorojini me krem ose spërkatje sipas dëshirës.

Vegla

 • tas
 • letë pjekje
 • letër pjekje
 • pemë
 • prerëse biskotash për Halloween