Biskota të shpejta të Halloween Dracula me marshmallow dhe reçel

Biskota të shpejta të Halloween Dracula me marshmallow dhe reçel

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Halloween është afër qoshe – është koha për t’u frikësuar përsëri! Biskotat e frikshme Dracula me dhëmbë marshmallow dhe reçel përgatiten shpejt dhe të shijshme për t’u trembur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota të shpejta të Halloween Dracula me marshmallow dhe reçel
Biskota të shpejta të Halloween Dracula me marshmallow dhe reçel

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Halloween është afër qoshe – është koha për t’u frikësuar përsëri! Biskotat e frikshme Dracula me dhëmbë marshmallow dhe reçel përgatiten shpejt dhe të shijshme për t’u trembur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Embëlsira, Snacks | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 10 biskota, p.sh. biskota
 • 3-4 lugë gjelle reçel
 • 50 g mini marshmallows
 • 1 lugë bajame ose copa të grira

Udhëzime

 1. Prisni biskotat në gjysmë dhe sipër vendosni një kukull me reçel.
 2. Vendosni mini marshmallows në formën e dhëmbëve të Drakulës afër njëri-tjetrit në buzë të biskotës.
 3. Përhapeni gjysmën tjetër të biskotës me reçelin. .
 4. Vendosni sipër marshmallows dhe shtypni lehtë.
 5. Më në fund, shtypni 2 bajame me petë djathtas dhe majtas të dy dhëmbëve të përparmë në reçel.
 6. Biskotat Halloween Dracula janë gati!

Vegla

 • thikë
 • lugë