Biskota vjeshte të bëra nga pastë e thjeshtë me kore të shkurtra

Biskota vjeshte të bëra nga pastë e thjeshtë me kore të shkurtra

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 60 minuta

Sillni vjeshtën në shtëpi me këto biskota të shijshme në formë gjetheje! Biskotat e ëmbla të vjeshtës kanë shije të mirë për të gjithë familjen dhe i ftojnë të gjithë në një filxhan çaj komod.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Biskota vjeshte të bëra nga pastë e thjeshtë me kore të shkurtra
Biskota vjeshte të bëra nga pastë e thjeshtë me kore të shkurtra

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 60 minuta

Sillni vjeshtën në shtëpi me këto biskota të shijshme në formë gjetheje! Biskotat e ëmbla të vjeshtës kanë shije të mirë për të gjithë familjen dhe i ftojnë të gjithë në një filxhan çaj komod.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 350 g miell gruri
 • 250 g gjalpë, i ftohtë në copa
 • 100 g sheqer pluhur
 • 3 të verdha veze
 • 1 majë kripë
 • limon, organik

Udhëzime

 1. Qeni limonin.
 2. Shtypni lëngun e agrumeve.
 3. Vendosni miellin në një tas.
 4. Përzieni copat e gjalpit me miellin duke përdorur duart tuaja.
 5. Shtoni përbërësit e mbetur dhe përzieni shpejt në një kore të shkurtër pastry.
 6. Formoni brumin në një top. brumin në një sipërfaqe pune të lyer me miell me një petull.
 7. Prisni biskotat me çdo prerës Herbst që ju pëlqen.
 8. Vendosni biskotat në një tepsi të veshur me letër pjekjeje. furre te parangrohur ne 190° C.
 9. Grumbullojme brumin e mbetur dhe vazhdojme ne te njejten menyre me pjesen tjeter te brumit.
 10. I leme biskotat e pjekura te ftohen dhe i ruajme ne nje kanaçe.

Vegla

 • Rende agrumesh
 • Shtypëse e agrumeve
 • Tasë
 • Kartë ngjitëse
 • Parçë
 • Parchpaper
 • Fall Cookie Cutters