Brownies rrëqethëse mumje të Halloween-it të bëra nga tortë me çokollatë me fondant

Brownies rrëqethëse mumje të Halloween-it të bëra nga tortë me çokollatë me fondant

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Halloween mund të bëhet vërtet drithërues me këto kafe drithëruese! Torta me çokollatë me lëng piqet shpejt dhe zbukurohet me shirita fondante të bardha në formë mumije.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Brownies rrëqethëse mumje të Halloween-it të bëra nga tortë me çokollatë me fondant
Brownies rrëqethëse mumje të Halloween-it të bëra nga tortë me çokollatë me fondant

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Halloween mund të bëhet vërtet drithërues me këto kafe drithëruese! Torta me çokollatë me lëng piqet shpejt dhe zbukurohet me shirita fondante të bardha në formë mumije.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Nxehtësia, Piqe | Menu: tortë | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 50 g çokollatë të zezë
 • 180 g gjalpë
 • 3 vezë
 • 1 majë kripë
 • 130 g sheqer
 • 80 g miell
 • 80 g kakao për pjekje
 • 1 f. Sheqer vanilje
 • 80-100 g fondant i bardhë
 • sugar eyes

Udhëzime

 1. Shkrini çokollatën e zezë me gjalpin mbi një banjë me ujë.
 2. Në një enë tjetër rrihni sheqerin, kripën dhe vezët derisa të bëhen krem.
 3. Shtoni masën e shkrirë të çokollatës dhe përzieni mirë.
 4. Sitni miellin dhe pjekjen. kakao.
 5. Përzieni brumin për brownie në një Mbuloni tepsinë katrore të veshur me letër pjekjeje.
 6. E pjekim brownie-n në temperaturën 180°C në nxehtësinë e sipërme/në poshtme për rreth 25 minuta.
 7. Lëreni tortën me çokollatë të ftohet mirë dhe e presim në copa.
 8. Rrotulloni hollë fondantin e bardhë dhe priteni në shirita të ngushtë.
 9. Vendosni shiritat sipër copave brownie në formën e një mumie.
 10. Zbukuroni mumiet me sy karamele. Brownie në një festë të Halloween.

Vegla

 • Enxhere
 • Tasi
 • Lugë
 • Mikser dore
 • Tavë katrore
 • Thikë
 • Fondantroll