Brusketa aromatike me salmon të tymosur, hudhër dhe djathë

Brusketa aromatike me salmon të tymosur

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 17 minuta

shijshme me salmon është një rostiçeri ideale me një krem aromatik djathi, hudhër dhe mbushje qiqrash. Fetat e baguettes krokante me një mbushje kremoze djathi dhe peshku janë një trajtim perfekt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Brusketa aromatike me salmon të tymosur
Brusketa aromatike me salmon të tymosur

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 17 minuta

shijshme me salmon është një rostiçeri ideale me një krem aromatik djathi, hudhër dhe mbushje qiqrash. Fetat e baguettes krokante me një mbushje kremoze djathi dhe peshku janë një trajtim perfekt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta italiane

Përbërës

 • 225g djathë krem
 • 115g djathë dhie
 • 1 thelpi hudhër
 • Kripë, sipas shijes
 • Peper, sipas shijes
 • 12 feta baguette
 • ¹⁄₂ – 1 lugë gjelle gjalpë
 • 12 feta salmon të tymosur
 • 2 -4 kërcell qiqrash

Udhëzime

 1. Përdorni një blender për të kombinuar kremin e djathit, djathin e dhisë dhe hudhrën e grirë.
 2. Rrëzojini me kripë dhe piper.
 3. Vendosni me gjalpë njërën anë të fetave të bukës.
 4. Vendosni në një tepsi, me anën e bukës poshtë.
 5. Në një tavë Piqini në furrë të parangrohur në 200°C për 5-7 minuta.
 6. Lërini fetat e baguetit të ftohen pak.
 7. Përhapeni djathin mbi brusketa, sipër me salmon dhe zbukurojeni me qiqra të grira.

Vegla

 • blender
 • takëm