Bukë me avokado Frankenstein me ullinj dhe krem avokado për Halloween

Bukë me avokado Frankenstein me ullinj dhe krem avokado për Halloween

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

Halloween nuk duhet të jetë i komplikuar dhe gjithçka ka të bëjë me sheqerin. Ju lehtë mund t’i ktheni vaktet tuaja tipike në diçka drithëruese. Të jesh Frankenstein e kthen mëngjesin tënd të Halloween në diçka drithëruese, budallaqe dhe megjithatë të shëndetshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Bukë me avokado Frankenstein me ullinj dhe krem avokado për Halloween
Bukë me avokado Frankenstein me ullinj dhe krem avokado për Halloween

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

Halloween nuk duhet të jetë i komplikuar dhe gjithçka ka të bëjë me sheqerin. Ju lehtë mund t’i ktheni vaktet tuaja tipike në diçka drithëruese. Të jesh Frankenstein e kthen mëngjesin tënd të Halloween në diçka drithëruese, budallaqe dhe megjithatë të shëndetshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Rosto | Menu: Mëngjesi, Vegjetarian | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 feta bukë të thekur
 • 1 avokado e pjekur
 • 7 ullinj të zinj
 • 1 fetë djathë
 • 1 spec i kuq
 • Kripë, sipas shijes
 • Piper i zi, për shije

Udhëzime

 1. Pjeqini bukët.
 2. Prisni specat në rripa të ngushtë.
 3. Gjysmë 5 të ullinjve të zinj për së gjati.
 4. Prisni ato që mbeten në feta.
 5. Prisni 4 rrathë nga feta e djathit për sytë.
 6. Mishi i lugës Hiqeni avokadon.
 7. Pritni avokadon në një tas të vogël me një pirun deri në konsistencën e dëshiruar.
 8. Rrëzoni sipas shijes me kripë dhe piper.
 9. Mblidhni Frankenstein – lyeni kremin e avokados në bukë të thekur .
 10. Poziciononi ullinjtë e përgjysmuar si qime Frankenstein.
 11. Vendosni rrathë djathi për sytë dhe vendosni sipër fetat e ullirit.
 12. Bëni gojën e paprikës.
 13. Bëni shenja të fytyrës nga mbetjet e mbetura të ullirit, nëse dëshironi.
 14. Shërbejeni bukën e avokados për mëngjes ose natën e Halloween.

Vegla

 • Toster
 • Thikë
 • Pirun
 • Lugë
 • Tasë