Bukura e Halloween me domate dhe patëllxhanë të pjekur

Bukura e Halloween me domate dhe patëllxhanë të pjekur

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Kjo ide e recetës së bukëve të Halloween do të jetë e drejtë. Rostiçeri i përsosur – i shërbyer shpejt dhe i përshtatshëm për fëmijët për !

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Bukura e Halloween me domate dhe patëllxhanë të pjekur
Bukura e Halloween me domate dhe patëllxhanë të pjekur

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Kjo ide e recetës së bukëve të Halloween do të jetë e drejtë. Rostiçeri i përsosur – i shërbyer shpejt dhe i përshtatshëm për fëmijët për !

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Rosto | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 pako Toasties Bread Roll
 • 1 patëllxhan, me madhësi të mesme
 • 1 pako mini mozzarella
 • salcë tartar, sipas shijes
 • speca, të kuqe, të vogla
 • domate qershi, për shije

Udhëzime

 1. Patëllxhanët lani, qëroni disa shirita dhe pritini në rrathë.
 2. Vendosni rrathët e patëllxhanëve në një tepsi të veshur me letër furre.
 3. Patëllxhanët i pjekim në furrë për rreth 15 minuta. tostet dhe i shtojme I shtrijme ne remoulade.
 4. Siper vendosim dy rrath me patellxhan.
 5. Tani bej fytyra te frikshme – me domate qershi, mocarela dhe speca!

Vegla

 • qërues perimesh
 • thikë