Çaj aromatike me çokollatë me kardamom dhe kanellë

Çaj aromatike me çokollatë me kardamom dhe kanellë

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Pikërisht, jo saktësisht me çokollatë, ky çaj i shijshëm dhe ngrohës me çokollatë me kanellë dhe kardamom është thjesht një ngrohës shpirtëror që ofron një ndjenjë rehati dhe ngrohtësie.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Çaj aromatike me çokollatë me kardamom dhe kanellë
Çaj aromatike me çokollatë me kardamom dhe kanellë

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Pikërisht, jo saktësisht me çokollatë, ky çaj i shijshëm dhe ngrohës me çokollatë me kanellë dhe kardamom është thjesht një ngrohës shpirtëror që ofron një ndjenjë rehati dhe ngrohtësie.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 350-380 ml qumësht
 • 1 lugë çaj të zi
 • 1 majë kardamom, të bluar
 • ¹⁄2 lugë kakao pluhur
 • 2 lugë çaji sheqer
 • 1 shkop kanelle, e vogël, në mënyrë alternative kanellë e bluar

Udhëzime

 1. Hidhni qumështin në një tenxhere.
 2. Shtoni çajin, kardamonin, kakaon, sheqerin dhe shkopin e kanellës.
 3. Kanella e bluar mund të përdoret në vend të një shkopi kanelle.
 4. Përziejini mirë me një kamxhik.
 5. Shtoni çaji me çokollatë duke e trazuar Lëreni të vlojë.
 6. Sapo të fillojë të krijohet shkumë në sipërfaqe, hiqeni tenxheren nga zjarri.
 7. Kurlojeni çajin dhe shërbejeni të nxehtë.

Vegla

 • tenxhere
 • trashë
 • filxhan çaji
 • sitë çaji