Cake Halloween Pops Spiders bërë nga tortë me çokollatë dhe spërkatje

Cake Halloween Pops Spiders bërë nga tortë me çokollatë dhe spërkatje

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 65 minuta

Merimangat e frikshme dhe të lezetshme të Halloween-it janë një hit në çdo festë Halloween me fëmijë. Cake pops mund të përgatiten mrekullisht paraprakisht dhe jo vetëm duken bukur, por edhe shijojnë shumë mirë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cake Halloween Pops Spiders bërë nga tortë me çokollatë dhe spërkatje
Cake Halloween Pops Spiders bërë nga tortë me çokollatë dhe spërkatje

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 65 minuta

Merimangat e frikshme dhe të lezetshme të Halloween-it janë një hit në çdo festë Halloween me fëmijë. Cake pops mund të përgatiten mrekullisht paraprakisht dhe jo vetëm duken bukur, por edhe shijojnë shumë mirë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Nxehtësia | Menu: Embëlsira, Snacks, Ëmbëlsirat | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Cake pops

 • 1000 g kek me çokollatë, shtëpi ose
 • Tortë gati
 • 3-4 lugë çaji krem djathi

Mbushje

 • 220 g couverture
 • 120 g spërkatje me çokollatë
 • 60 spërkatje me çokollatë
 • 60 spërkatje me sheqer
 • 150-180 g role jamballi

Udhëzime

Mblidhni tortën me mbështjellje

 1. Tërrmoni tortën me çokollatë në një përpunues ushqimi.
 2. Shtoni krem djathin pak nga pak, në varësi të konsistencës.
 3. Zgjidhni gjithçka derisa të keni një përzierje çokollatë ngjitëse.
 4. Hiqni përzierjen me çokollatë në tufa dhe rrotullojeni në 30 toptha të rrumbullakëta me duar.
 5. Vendosni tortën në frigorifer.

Mbushje për tortë

 1. Shkrini kuverturën në një banjë me ujë ose në mikrovalë. në korda me gjatësi rreth 5 cm.
 2. Majat e shkopinjve të tortës zhyteni në kuverturën e lëngshme dhe më pas shtypni me kujdes në mes të topit të kekut. off.
 3. Spërkateni me spërkatje me çokollatë.
 4. Keku zbardhet me shkopin nga lart vendoseni në një pjatë.
 5. Dekoroni me sy sheqeri dhe këmbë jamballi.
 6. Mbajeni tortën e merimangës në frigorifer derisa të jeni gati për t’u ngrënë.

Vegla

 • Lollysticks
 • Bowl
 • Përpunues Ushqimi