Cake Pops Mumie të bëra nga ëmbëlsira me sfungjer me çokollatë të bardhë për Halloween

Cake Pops Mumie të bëra nga ëmbëlsira me sfungjer me çokollatë të bardhë për Halloween

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 110 minuta

janë qesharake dhe të frikshme në të njëjtën kohë. Kjo ide e shijshme e pjekjes së Halloween-it e bërë nga pandispanja me çokollatë të bardhë është e lehtë për t’u përgatitur. Cupcakes drithërues në një shkop janë një trajtim i ëmbël dhe perfekt për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cake Pops Mumie të bëra nga ëmbëlsira me sfungjer me çokollatë të bardhë për Halloween
Cake Pops Mumie të bëra nga ëmbëlsira me sfungjer me çokollatë të bardhë për Halloween

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 110 minuta

janë qesharake dhe të frikshme në të njëjtën kohë. Kjo ide e shijshme e pjekjes së Halloween-it e bërë nga pandispanja me çokollatë të bardhë është e lehtë për t’u përgatitur. Cupcakes drithërues në një shkop janë një trajtim i ëmbël dhe perfekt për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Nxehtësia, Piqe | Menu: tortë | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Pandispanja

 • 120g gjalpë i zbutur
 • 70g sheqer
 • 2 vezë
 • 1 majë kripë
 • 1 lugë ekstrakt vanilje
 • 200g miell
 • 2 lugë pluhur pjekje

Frosting

 • 40g gjalpë i zbutur
 • 50 g sheqer pluhur
 • 1 fq. Sheqer vanilje
 • 70 g krem djathi

Mbushje

 • 200 g kuverturë e bardhë
 • Fondant, e zezë

Udhëzime

Piqni pandispanjen

 1. Rrihni gjalpin dhe sheqerin deri sa të zbuten.
 2. I përzieni vezët pak nga pak.
 3. Shtoni kripën dhe ekstraktin e vaniljes.
 4. Përzieni miellin dhe pluhurin për pjekje dhe përzieni.
 5. Hidhni brumosim ne nje tepsi.
 6. Pjekim pandispanjen ne 180 Piqeni per rreth 30 minuta.
 7. Pas afersisht 15 minuta mbulojme kekun me leter alumini ne menyre qe korja te mos behet aq e forte.

Frosting and Cake Skuqen

 1. Rrihni gjalpin me sheqerin dhe sheqer vaniljen deri sa të bëhet krem.
 2. Përzieni kremin e djathit.
 3. Tërrmoni tortën e ftohur në copa të vogla.
 4. Tryeni me brymën që të formohet një masë uniforme.
 5. Formoni këtë brumë në përafërsisht 20-24 topa pak në formë veze.
 6. Vendosni tortën në frigorifer për të paktën 20 minuta.

sipër

 1. Shkrini kuverturën e bardhë në një banjë uji.
 2. Rrokullisni sytë me topth të vegjël e fondantit të zi.
 3. Vendosni tortën në shkopinj të ëmbëlsirave.
 4. Luteni në çokollatë, lëreni të kullojë pak dhe prisni derisa çokollata të jetë plotësisht e fortë. Më pas përdorni një lugë për të hedhur mbi të më shumë çokollatë të bardhë në mënyrë që të tërhiqen “fijet”.
 5. Zbukuroni mumiet e tortës me sy të zinj dhe vendoseni në frigorifer derisa të jenë gati për t’u ngrënë.

Vegla

 • tas
 • mikser dore
 • tavë për pjekje
 • fletë kallaji
 • shkopinj lollipop