Cheesecake me biskota dhe luleshtrydhe në një gotë – ëmbëlsirë luleshtrydhe

Cheesecake me biskota dhe luleshtrydhe në një gotë - ëmbëlsirë luleshtrydhe

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ëmbëlsirë me cheesecake në një gotë është shumë e lehtë për t’u bërë. Ka shije frutash, kremoze dhe super të shijshme. Luleshtrydhet sjellin pranverën dhe pritjen për verën! Me biskota krokante, të ëmbla dhe krem djathi, ëmbëlsira është një ëndërr.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cheesecake me biskota dhe luleshtrydhe në një gotë - ëmbëlsirë luleshtrydhe
Cheesecake me biskota dhe luleshtrydhe në një gotë - ëmbëlsirë luleshtrydhe

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ëmbëlsirë me cheesecake në një gotë është shumë e lehtë për t’u bërë. Ka shije frutash, kremoze dhe super të shijshme. Luleshtrydhet sjellin pranverën dhe pritjen për verën! Me biskota krokante, të ëmbla dhe krem djathi, ëmbëlsira është një ëndërr.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Ëmbëlsirë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 100 g djathë krem
 • 150 g kos të thjeshtë
 • 8 g sheqer vanilje
 • 4 biskota të grimcuara
 • 150-180 g luleshtrydhe të grira hollë
 • Mente, për zbukurim

Udhëzime

 1. Thërrmoni biskotat e biskotave.
 2. Vendosni thërrimet e biskotave në fund të gotave.
 3. Përzieni në një enë kosin e thjeshtë me krem djathi dhe sheqer vanilje.
 4. I përzieni disa copa luleshtrydhe. krem djathi ne shtresen e biskotave.
 5. Me pjesen e mbetur siper me luleshtrydhe.
 6. Zbukuroni me nenexhik dhe servireni.

Vegla

 • kavanoza mason
 • lugë