Cheesecake me kunguj delikate pa pjekje me biskota, vanilje dhe krem

Cheesecake me kunguj delikate pa pjekje me biskota

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 390 minuta

Ky kungull është aq i lehtë për t’u përgatitur, saqë çdo fillestar mund ta sjellë në mendje atë për çaj pa asnjë problem. Baza përbëhet nga biskota të thërrmuara, përbërësit e mbetur duhet vetëm të përzihen së bashku. Torta është pothuajse gati. Pjesa më e vështirë për të bërë këtë ëmbëlsirë është të presësh që të ftohet.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cheesecake me kunguj delikate pa pjekje me biskota
Cheesecake me kunguj delikate pa pjekje me biskota

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 390 minuta

Ky kungull është aq i lehtë për t’u përgatitur, saqë çdo fillestar mund ta sjellë në mendje atë për çaj pa asnjë problem. Baza përbëhet nga biskota të thërrmuara, përbërësit e mbetur duhet vetëm të përzihen së bashku. Torta është pothuajse gati. Pjesa më e vështirë për të bërë këtë ëmbëlsirë është të presësh që të ftohet.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: tortë | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 210g biskota
 • 115g gjalpë
 • 675g krem djathë
 • 240ml krem
 • 340g pure kungull
 • 120g sheqer pluhur
 • 1 lugë çaji kanellë
 • 1 lugë ekstrakt vanilje
 • Shpallje, sipas shijes, sipas dëshirës
 • çokollatë , sipas shijes, opsionale

Udhëzime

 1. Gërmoni biskotat në thërrime në një tas.
 2. Shkrini gjalpin dhe përzieni me biskotat.
 3. Masjen e derdhni në një enë pjekjeje të rrumbullakët 23 cm. Hidheni kremin e trashë në një tas të madh.
 4. Në një blender, përzieni derisa të bëhet një masë homogjene dhe me gëzof.
 5. Shtojeni purenë e kungullit, sheqerin pluhur, kanellën dhe ekstraktin e vaniljes në krem djathi.
 6. Rrihini mirë përsëri.
 7. Përhapeni përzierjen e djathit krem mbi bazën e biskotave me një shpatull.
 8. Mbulojeni me film ngjitës dhe ftohni për 6-8 orë.
 9. Dornojeni cheesecake me kungull me krem pana dhe çokollatë sipas shijes dhe shërbejeni menjëherë.

mund të përgatitet lehtësisht vetë. Kungullin duhet ta qëroni, ta prisni përafërsisht dhe ta gatuani ose ta piqni derisa të jetë i butë. Më pas kaloni në një sitë ose pure me një blender dore.

Vegla

 • tas
 • 23 cm enë për pjekje
 • blender
 • spatula
 • film ngjitës