Çokollatë e nxehtë aromatike me krem dhe qumësht

Çokollatë e nxehtë aromatike me krem dhe qumësht

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Askush nuk do ta harrojë së shpejti këtë pije me çokollatë. Këtu përdoren tre lloje çokollate, e nxehtë, aromatike dhe e ëmbël. Kjo është arsyeja pse kjo çokollatë me pije të nxehtë është veçanërisht e pasur dhe e shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Çokollatë e nxehtë aromatike me krem dhe qumësht
Çokollatë e nxehtë aromatike me krem dhe qumësht

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Askush nuk do ta harrojë së shpejti këtë pije me çokollatë. Këtu përdoren tre lloje çokollate, e nxehtë, aromatike dhe e ëmbël. Kjo është arsyeja pse kjo çokollatë me pije të nxehtë është veçanërisht e pasur dhe e shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije joalkoolike, Pije te nxehta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 150 ml qumësht
 • 50 g çokollatë me qumësht të plotë
 • 25 g çokollatë të zezë
 • 15 g çokollatë të bardhë
 • 50 ml krem

Udhëzime

 1. Prisni të gjithë çokollatën në copa.
 2. Ngrohni qumështin në një tenxhere.
 3. Shtoni cokollatat në qumësht.
 4. Përzieni derisa çokollata të tretet.
 5. Hidhni çokollatën e nxehtë në një filxhan. kremi me mikser.
 6. Vendosni pak krem sipër çokollatës së pijes së nxehtë dhe shijojeni të ngrohtë.

Vegla

 • pan
 • thikë
 • dërrasë prerës
 • filxhan
 • blender