Çokollatë e nxehtë aromatike me verë të kuqe dhe qumësht

Çokollatë e nxehtë aromatike me verë të kuqe dhe qumësht

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

me verën e kuqe është një kombinim i jashtëzakonshëm. Çokollata ka shije tepër të pasur dhe ka një aromë të mahnitshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Çokollatë e nxehtë aromatike me verë të kuqe dhe qumësht
Çokollatë e nxehtë aromatike me verë të kuqe dhe qumësht

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

me verën e kuqe është një kombinim i jashtëzakonshëm. Çokollata ka shije tepër të pasur dhe ka një aromë të mahnitshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije Alkoolike, Pije te nxehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 360 ml qumësht
 • 50-60 g çokollatë e zezë
 • 240 ml verë e kuqe

Udhëzime

 1. Hidhni qumështin në një tenxhere dhe ngroheni në nxehtësi mesatare në të lartë.
 2. Shtoni çokollatën në copa dhe përzieni derisa çokollata të tretet.
 3. Hidhni verën.
 4. Shtoni kanellë, nëse dëshironi.
 5. Nxehni çokollatën e nxehtë, por mos e zieni.
 6. Shërbejeni çokollatën e nxehtë në filxhanë.

Vegla

 • tenxhere
 • lugë