Cupcake fantazmë të Halloween të bëra nga kifle vanilje dhe krem djathi

Cupcake fantazmë të Halloween të bëra nga kifle vanilje dhe krem djathi

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 100 minuta

Ato me lëng formojnë bazën e këtyre kekëve të frikshëm të bukur të Halloween. Bryma e ëmbël e bërë me krem djathi, gjalpë dhe shtresë çokollate të bardhë krijon ndjesinë e duhur të Halloween-it në formën e fantazmave.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cupcake fantazmë të Halloween të bëra nga kifle vanilje dhe krem djathi
Cupcake fantazmë të Halloween të bëra nga kifle vanilje dhe krem djathi

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 100 minuta

Ato me lëng formojnë bazën e këtyre kekëve të frikshëm të bukur të Halloween. Bryma e ëmbël e bërë me krem djathi, gjalpë dhe shtresë çokollate të bardhë krijon ndjesinë e duhur të Halloween-it në formën e fantazmave.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

Brumë për kifle

 • 250 g miell
 • 2 lugë pluhur pjekjeje
 • 1 vezë
 • 120 g sheqer
 • 1 fq. Sheqer vanilje
 • 80 ml vaj vegjetal
 • 250 ml dhallë

Frosting

 • 80 g lyerje me çokollatë të bardhë
 • 40 g gjalpë, i butë
 • 150 g djathë krem, temperaturë dhome
 • 170 g sheqer pluhur
 • 1 lugë çaji limon zest
 • pika çokollate, per dekorim

Udhëzime

Bëjini kiflet

 1. Nxeheni furrën në 180°.
 2. Vendosni gota letre në secilën zgavër të tepsisë.
 3. Përzieni miellin me pluhurin për pjekje në një tas.
 4. Në një enë të veçantë rrihni vezën për pak kohë. .
 5. Më pas shtoni sheqerin, sheqer vaniljen, vajin dhe dhallën dhe përziejini mirë.
 6. Tani shtoni masën e miellit në masën e vezëve dhe përzieni mirë. për rreth 20 – 25 minuta derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.
 7. Më pas lërini kiflet të ftohen në një raft teli.

Frosting

 1. Shkrini kuverturën dhe lëreni të ftohet pak. Rrihni gjalpin dhe sheqerin pluhur derisa të bëhen me gëzof.
 2. Djathi krem dhe çokollata e shkrirë në pjesë në një temperaturë të ulët, përzieni me gjalpin. minuta.
 3. Përziejeni kremin derisa të jetë i qetë dhe mbusheni në një qese tubacioni. dekoroj fytyrat e fantazmave në krem dhe kekët për festën e Halloween janë gati!

Vegla

 • kallaj për kifle
 • kupa letre
 • tas
 • përzierës dore
 • çantë tubash