Cupcake me çokollatë të Halloween me krem portokalli

Cupcake me çokollatë të Halloween me krem portokalli

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Për këto drithërues, keni nevojë për ngjyrosje ushqimore portokalli dhe kifle me çokollatë. Sepse vetëm ky kombinim i ngjyrave të ndritshme të zezë dhe portokalli krijon një atmosferë të vërtetë rrëqethëse.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cupcake me çokollatë të Halloween me krem portokalli
Cupcake me çokollatë të Halloween me krem portokalli

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Për këto drithërues, keni nevojë për ngjyrosje ushqimore portokalli dhe kifle me çokollatë. Sepse vetëm ky kombinim i ngjyrave të ndritshme të zezë dhe portokalli krijon një atmosferë të vërtetë rrëqethëse.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Brumë

 • 50 g gjalpë, i zbutur
 • 100 g sheqer pluhur
 • 1/2 filxhan sheqer vanilje
 • 2 vezë
 • 160 ml qumësht
 • 160 g miell
 • 1 lugë pluhur pjekje
 • 70 g kakao
 • 1 pak kripë

Frosting

 • 125 g gjalpë, i zbutur
 • 250 g sheqer pluhur
 • 1 p sheqer vanilje
 • 2 lugë gjelle ngjyrosje ushqimore portokalli

Udhëzime

Brumi

 1. Rrihni gjalpin e butë, sheqerin me sheqer vaniljen dhe vezët derisa të zbuten.
 2. Përzieni qumështin.
 3. Përzieni miellin me pluhurin për pjekje, pluhurin e kakaos dhe kripën.
 4. Palosni masën e miellit në masën e gjalpit.
 5. Mbushni kupat e kifleve me brumin përgjysmë dhe lërini mënjanë për përafërsisht Piqini për 25 minuta në 180°C.

Frosting

 1. Rrihni gjalpin në temperaturën e dhomës dhe sheqer vaniljen derisa të bëhen krem.
 2. Përzieni sheqerin pluhur dhe ushqimin ngjyrosje.
 3. Mbushni kiflet e ftohta me krem portokalli duke përdorur një grykë tubash.
 4. Dekoroni kekët me spërkatje sheqeri sipas dëshirës.

Vegla

 • përzierës dore
 • tas
 • filxhanë për kifle
 • gota letre
 • qese tubash