Cupcake për Halloween me krem mascarpone dhe çokollatë

Cupcake për Halloween me krem mascarpone dhe çokollatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

janë një hit në çdo festë Halloween! Kiflet me patate të skuqura çokollatë janë shndërruar nga një krem i bërë me maskarpone dhe dekorime të Halloween-it në një trajtim të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cupcake për Halloween me krem mascarpone dhe çokollatë
Cupcake për Halloween me krem mascarpone dhe çokollatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

janë një hit në çdo festë Halloween! Kiflet me patate të skuqura çokollatë janë shndërruar nga një krem i bërë me maskarpone dhe dekorime të Halloween-it në një trajtim të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, pastë | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Muffins

 • 55 g gjalpë, i zbutur
 • 50 g sheqer
 • 2 vezë, madhësi mesatare
 • Ekstrakt vanilje, sipas shijes
 • 1 lugë lëkure limoni
 • 100 g miell
 • ¼ fq. Pluhur pjekje
 • 1 majë kripë
 • 30 ml qumësht, i ngrohtë
 • 1 grusht çokollatë, p.sh. copa çokollatë

Brymë dhe sipërme

 • 100 g mascarpone
 • 35 g sheqer pluhur
 • 75 g krem, i ftohtë
 • ½ fq. Ngurtësues kremi
 • Spërkatje me sheqer, sipas shijes
 • Dekor me çokollatë, për shije

Udhëzime

Piqini kiflet

 1. Përziejini vezët deri sa të bëhen me gëzof.
 2. Lëkura e gjysmë limoni.
 3. Më pas shtoni sheqerin dhe ekstraktin e vaniljes, përziejini derisa të bëhen krem.
 4. Shtoni qumështin dhe gjalpin dhe përzieni mirë. Shtoni pluhurin për pjekje, lëkurën e limonit dhe pak kripë.
 5. Përpunoni gjithçka në një brumë kremoz dhe të butë.
 6. Në fund përzieni copat e çokollatës në brumë.
 7. Tani vendoseni brumin në gotat e kifleve. ne 180 grade per afersisht 20 minuta.
 8. Lërini kiflet të ftohen.

Përgatisni kremin

 1. Përzieni mascarponen me sheqer pluhur deri sa të bëhet një masë. krem i ngurtë nën mascarpone.
 2. Frostingu mascarpone në mbushni një qese tubacioni.
 3. Frijeni në frigorifer për të paktën 30 minuta.
 4. Aplikoni kremin mascarpone tek kiflet.
 5. Dekoroni cupcakes me spërkatje sheqeri dhe dekorim me çokollatë sipas dëshirës.

Vegla

 • Përzierës dore
 • Tasë
 • Kupa silikoni për kifle
 • Kupa letre
 • Lugë
 • Qanse tuba