Cupcake për Halloween me krem me çokollatë dhe sy karamele

Cupcake për Halloween me krem me çokollatë dhe sy karamele

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Ata duken shumë të lezetshëm me sytë e tyre të fryrë. Baza e pastave janë kiflet me çokollatë, të cilave u jepet një toping perfekt për Halloween me krem me çokollatë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cupcake për Halloween me krem me çokollatë dhe sy karamele
Cupcake për Halloween me krem me çokollatë dhe sy karamele

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Ata duken shumë të lezetshëm me sytë e tyre të fryrë. Baza e pastave janë kiflet me çokollatë, të cilave u jepet një toping perfekt për Halloween me krem me çokollatë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Brumë

 • 80 g sheqer
 • 150 g gjalpë, i zbutur
 • 250 ml qumësht
 • 100 g çokollatë e zezë
 • 300 g miell
 • ½ lugë çaji sodë buke
 • 2 lugë lugë pluhur pjekje
 • majë kripë

Frosting

 • 80 gr gjalpë
 • 50 gr sheqer
 • 30 gr kakao
 • sy sheqer, për sipër
 • Fondant, e kuqe, për sipër

Udhëzime

Përgatisni brumin

 1. Prisni çokollatën në copa të vogla.
 2. Në një enë, duke përdorur një mikser dore, rrihni gjalpin e zbutur, sheqerin dhe vezët derisa të zbuten.
 3. Përzieni miellin me pluhurin për pjekje, sodën dhe kripën dhe shtoni në masën e vezëve.
 4. The Hidhni çokollatën e grirë dhe qumështin dhe përzieni gjithçka mirë.
 5. Rreshtoni kupat e letrës në tepsi dhe brumin e derdhni në filxhanë.
 6. Pjekim në furrën e parangrohur në 200 gradë per rreth 20-30 minuta ne raftin e mesit duke hedhur nje gote uje futeni ne furre.

pergatisni kremin

 1. Hidhni gjalpin per kremin dhe perziejini sheqerin dhe kakaon.
 2. Hidhni kremin e kremit. në një qese tubash me një grykë të dhëmbëzuar.
 3. Aplikoni kremin tek kiflet e ftohura.
 4. Me Zbukuroni sytë me sheqer dhe gojën e kuqe me fondant.
 5. Kekëta me çokollatë të Halloween dhe vendosini në frigorifer derisa të jenë gati për t’u ngrënë.

Vegla

 • tas
 • përzierës dore
 • tepikë për kifle
 • kupa letre
 • lugë
 • çantë tubash