Cupcakes për ditën e Shën Valentinit me krem djathi Frosting – Cupcakes për ditën e Shën Valentinit

Cupcakes për ditën e Shën Valentinit me krem djathi Frosting - Cupcakes për ditën e Shën Valentinit

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Këto cupcake janë super të shijshme dhe perfekte për ditën e Shën Valentinit. Brumi i bërë me vaj dhe dhallë ka shije shumë të butë dhe ka një aromë të lehtë agrume. Kremi i djathit i kthen kekët në një pastë ëndërrimtare.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Cupcakes për ditën e Shën Valentinit me krem djathi Frosting - Cupcakes për ditën e Shën Valentinit
Cupcakes për ditën e Shën Valentinit me krem djathi Frosting - Cupcakes për ditën e Shën Valentinit

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Këto cupcake janë super të shijshme dhe perfekte për ditën e Shën Valentinit. Brumi i bërë me vaj dhe dhallë ka shije shumë të butë dhe ka një aromë të lehtë agrume. Kremi i djathit i kthen kekët në një pastë ëndërrimtare.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

Brumë për kifle

 • 40ml vaj
 • 100ml dhallë
 • 1 vezë, madhësia S
 • 125g miell
 • 1 lugë lugë pluhur pjekje
 • 50g sheqer
 • ngjyrosje e kuqe ushqimore
 • ½ lugë lëkure limoni

Mbushje

 • 100g gjalpë , në temperaturën e dhomës
 • 100 g sheqer pluhur
 • 100 g djathë krem i dyfishtë, në temperaturën e dhomës
 • spërkatje me sheqer, p.sh. zemrat

Udhëzime

Brumi

 1. Nxehni furrën në 180 gradë.
 2. Rreshtoni 6 format e kifleve me gota letre.
 3. Përzieni vajin me dhallë dhe vezë.
 4. Përzieni lëkurën e limonit.
 5. Përzieni miellin, pluhurin për pjekje dhe sheqerin.
 6. Mielli dhe sheqeri -Përzieni masën në masën e vajit.
 7. Ngjyrosni brumin sipas dëshirës.
 8. Mbushni 6 filxhanë për kifle me brumin.
 9. I pjekim kiflet në furrë për 20-25 minuta.
 10. Lërini pasta ftohet.

Mbushja

 1. Përziejmë gjalpin dhe shtojmë sheqerin pluhur, e përziejmë derisa të bëhet krem.
 2. E përziejmë kremin e djathit në pjesë me një rrahje. krem në një qese tubash me një majë yll dhe tub mbi cupcakes.
 3. The cupcakes Sipër me karamele ose spërkatje të tjera.
 4. Spërkatini me thekon kokosi nëse dëshironi.
 5. Ftojini cupcakes derisa të jenë gati për t’u servirur dhe shijojini për ditën e Shën Valentinit .

Vegla

 • Telepsi për kifle
 • Varta letre
 • Enë për përzierje
 • Përzierëse dore
 • Lugë
 • Thisk
 • Qese për tuba