Ëmbëlsirë drithëruese e Halloween me mascarpone dhe biskota

Ëmbëlsirë drithëruese e Halloween me mascarpone dhe biskota

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Kjo ëmbëlsirë e Halloween-it është një ide e shpejtë, por drithëruese për ushqimin e Halloween-it. Ëmbëlsira rrëqethëse është relativisht e lehtë për t’u përgatitur. Kremi përzihet nga mascarpone, kremi dhe kosi, kalohet me sheqer dhe vanilje dhe mbushet me shtresa në gota me biskotat e grira.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë drithëruese e Halloween me mascarpone dhe biskota
Ëmbëlsirë drithëruese e Halloween me mascarpone dhe biskota

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Kjo ëmbëlsirë e Halloween-it është një ide e shpejtë, por drithëruese për ushqimin e Halloween-it. Ëmbëlsira rrëqethëse është relativisht e lehtë për t’u përgatitur. Kremi përzihet nga mascarpone, kremi dhe kosi, kalohet me sheqer dhe vanilje dhe mbushet me shtresa në gota me biskotat e grira.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Desserts | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 200 g mascarpone
 • 400 g kos grek
 • 50 ml krem
 • 200 g biskota me çokollatë, p.sh. biskota
 • sheqer vanilje, sipas shijes
 • 50 g sheqer pluhur
 • 50 g krimba frutash me gomë

Udhëzime

 1. Prisni biskotat në një përpunues ushqimi.
 2. Për kremin mascarpone, përzieni mascarpone me sheqer pluhur derisa të bëhet një masë. .
 3. Tani shtrojme nje shtrese nga thërrimet e biskotave te vendosura ne fund te gotave te embelsires.
 4. Me pas shtrojme kremin mascarpone ne gota.
 5. Siper vendosim nje shtrese tjeter me biskota.
 6. Zbukurojme me krimbat gummy frutash dhe e sherbejme për Halloween.

Në vend të biskotave, mund të përdoret edhe a.

Vegla

 • përpunues ushqimi
 • tas
 • përzierës dore
 • lugë