Ëmbëlsirë e shpejtë me shtresa me banane dhe biskota në një kavanoz

Ëmbëlsirë e shpejtë me shtresa me banane dhe biskota në një kavanoz

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Nëse një ëmbëlsirë mungon me çajin, atëherë kjo recetë është perfekte për të. Kjo ëmbëlsirë shumë e lehtë dhe e shpejtë me banane, biskota dhe qumësht pjekjeje do të jetë një sukses për të gjithë. Kjo recetë tepër e thjeshtë por e shijshme mund të përgatitet në një kohë të shkurtër me vetëm tre përbërës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë e shpejtë me shtresa me banane dhe biskota në një kavanoz
Ëmbëlsirë e shpejtë me shtresa me banane dhe biskota në një kavanoz

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Nëse një ëmbëlsirë mungon me çajin, atëherë kjo recetë është perfekte për të. Kjo ëmbëlsirë shumë e lehtë dhe e shpejtë me banane, biskota dhe qumësht pjekjeje do të jetë një sukses për të gjithë. Kjo recetë tepër e thjeshtë por e shijshme mund të përgatitet në një kohë të shkurtër me vetëm tre përbërës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Pranverë, Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropa, Evropa Lindore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Desserts | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 100g Biskota
 • 2 Banane
 • 400ml Qumësht i Fermentuar i Pjekur, ose Ajkë Kosi

Udhëzime

 1. Gërmoni biskotat në një tas.
 2. Qroni bananet dhe pritini në feta.
 3. Rivosni përbërësit në gotë.
 4. Si pari vendosni biskotat, më pas qumështin e pjekjes, më pas bananet dhe në fund më shumë qumësht për pjekje në gotë jepni.
 5. E shërbejeni ëmbëlsirën me banane dhe biskota menjëherë.

Vegla

 • thika
 • dërrasë prerës
 • kavanoza