Ëmbëlsirë e shpejtë për Halloween me biskota, kuark dhe kos

Ëmbëlsirë e shpejtë për Halloween me biskota

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një ëmbëlsirë e shpejtë me biskota dhe një shtresë kremoze kuarku, jogurti dhe mascarpone. E plotësuar në mënyrë perfekte me krimba gome, ëmbëlsira është perfekte për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë e shpejtë për Halloween me biskota
Ëmbëlsirë e shpejtë për Halloween me biskota

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një ëmbëlsirë e shpejtë me biskota dhe një shtresë kremoze kuarku, jogurti dhe mascarpone. E plotësuar në mënyrë perfekte me krimba gome, ëmbëlsira është perfekte për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Desserts | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 300 g quark
 • 200 g kos
 • 50 g mascarpone
 • 2 lugë sheqer
 • 1 lugë pastë portokalli
 • 160 g biskota
 • Kramba gome, për zbukurim

Udhëzime

 1. Përzieni kuarkun, kosin dhe maskarponen në një tas.
 2. E ëmbël me sheqer dhe shije me pastë portokalli.
 3. Vendosni biskotat në një qese plastike dhe shkërmoqini me një petull.
 4. Hidhni kremin e kuarkut në fundi i kavanozëve.
 5. Shtroni sipër biskotat.
 6. Në fund, zbukurojeni ëmbëlsirën e Halloween me krimba gome dhe shërbejeni menjëherë.

Vegla

 • tas
 • përzierës dore
 • lugë
 • çantë me vulë
 • pemë
 • kavanoza