Ëmbëlsirë Giotto në një gotë me krem, kuark dhe kos

Ëmbëlsirë Giotto në një gotë me krem

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Një recetë e mrekullueshme dhe e shpejtë ëmbëlsire me çokollata Giotto. Ëmbëlsirë Giotto në një gotë me krem kakao me gëzof dhe krem kuarku pak të thartë ka shije të butë, kremoze dhe tepër të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë Giotto në një gotë me krem
Ëmbëlsirë Giotto në një gotë me krem

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Një recetë e mrekullueshme dhe e shpejtë ëmbëlsire me çokollata Giotto. Ëmbëlsirë Giotto në një gotë me krem kakao me gëzof dhe krem kuarku pak të thartë ka shije të butë, kremoze dhe tepër të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

Krem Giotto

 • 50-70 g çokollata Giotto, përafërsisht 12-15 copë
 • 25-30 g pluhur kakao
 • 250 g krem, i ftohtë

Krem quark

 • 220 g quark
 • 80-100 g kos
 • ¼ lugë Lëkurë limoni
 • 2 shtrydhje lëng limoni

Mbushje

 • 12 çokollata Giotto

Udhëzime

Kremi Giotto

 1. Pritni pralinat Giotto me një pirun në një tas.
 2. Rrihni kremin e ftohtë në një tas derisa të jetë i fortë. krem në gota.

krem kuark

 1. Përziejmë kuarkun me kosin.
 2. Përziejmë lëkurën e limonit dhe lëngun e limonit.
 3. Shtojmë kremin e kuarkut sipër kremit Giotto.
 4. Mbi ëmbëlsirën me çokollata Giotto .
 5. Vendoseni në frigorifer derisa të jenë gati për t’u shërbyer.

Kremi kuark mund të ëmbëlsohet edhe me sheqer ose ëmbëlsues të tjerë.

Vegla

 • Përzierëse dore
 • Pirun
 • Tasë
 • Syza Tasi
 • Lugë
 • Beaker