Ëmbëlsirë Halloween me krem me çokollatë, biskota Oreo dhe krimba gome

Ëmbëlsirë Halloween me krem me çokollatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Krimbat e neveritshëm të gomës që gërmojnë në një brumë të errët biskotash – tingëllon si shumë argëtim për Halloween! Ëmbëlsira e Halloween-it me krem çokollatë, biskota minerale dhe krimba gome përgatitet shpejt dhe ka shije të pështirë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë Halloween me krem me çokollatë
Ëmbëlsirë Halloween me krem me çokollatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Krimbat e neveritshëm të gomës që gërmojnë në një brumë të errët biskotash – tingëllon si shumë argëtim për Halloween! Ëmbëlsira e Halloween-it me krem çokollatë, biskota minerale dhe krimba gome përgatitet shpejt dhe ka shije të pështirë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Nxehtësia | Menu: Desserts | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 100 g biskota Oreo, ose biskota të tjera me çokollatë
 • 120 g çokollatë e zezë
 • 250 g krem djathë
 • 3-4 lugë sheqer
 • 240 ml krem
 • Kramba gome, për mbushje

Udhëzime

 1. Të thërrmoni biskotat, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është t’i vendosni në një qese ngjitëse dhe t’i mbështillni sipër me një okllai.
 2. Prisni çokollatën në copa të vogla dhe shkrini në një banjë me ujë ose në mikrovalë dhe lëreni të ftohet pak.
 3. Djathi krem kremi së bashku me sheqerin pluhur në një enë.
 4. Përzieni çokollatën e shkrirë.
 5. E përzieni kremin e ftohtë në një mikser derisa të ketë një konsistencë të fortë dhe të shkumëzuar.
 6. Paloseni me kujdes kremi i ngurtë në përzierjen e djathit dhe çokollatës.
 7. Kremi me çokollatë në Mbushni gotat.

Vegla

 • shrink thas
 • pell
 • tas
 • mikser dore
 • kavanoza
 • lugë