Ëmbëlsirë në një gotë me krem Raffaello dhe mjedra

Ëmbëlsirë në një gotë me krem Raffaello dhe mjedra

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 255 minuta

Kjo ëmbëlsirë në një gotë me krem Raffaello dhe mjedra është shumë e lehtë dhe e gatshme në asnjë kohë. Kënaqësia ekzotike me kokosin dhe mjedrat me fruta ka shije shumë kremoze dhe tepër të shijshme falë kuarkut dhe kremit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë në një gotë me krem Raffaello dhe mjedra
Ëmbëlsirë në një gotë me krem Raffaello dhe mjedra

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 255 minuta

Kjo ëmbëlsirë në një gotë me krem Raffaello dhe mjedra është shumë e lehtë dhe e gatshme në asnjë kohë. Kënaqësia ekzotike me kokosin dhe mjedrat me fruta ka shije shumë kremoze dhe tepër të shijshme falë kuarkut dhe kremit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Ëmbëlsirë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 400 g quark
 • 200 g krem
 • 300 g mjedra, të ngrira
 • 200 g Raffaello
 • ½ lugë lëkure limoni
 • 60 g sheqer

Udhëzime

 • Lërini mënjanë disa pralina Raffaello për sipër, pjesën tjetër e grini me pirun.
 • Shtoni kuarkun dhe lëkuren e limonit dhe përzieni.
 • Rrahim kremin derisa të jetë i fortë dhe përzihet.
 • Përziejeni sheqerin nëse dëshironi. .
 • Mjetet e ngrira vendosini sipër gotave.
 • Mbuloni me krem Raffaello.
 • Shpërndani pak mjedra mbi krem dhe sipër me Raffaellos.
 • E lini ëmbëlsirën në gotë për 4 orë në frigorifer përpara se ta shërbeni.
 • Spërkateni me thekon kokosi përpara se ta shërbeni dhe shijojeni.

Vegla

 • Përzierëse dore
 • Siferë
 • Pirun
 • Tasë
 • Syta për ëmbëlsirë
 • Lugë