Ëmbëlsirë për Krishtlindje pema e Krishtlindjes e bërë nga farat e kivit dhe shegës

Ëmbëlsirë për Krishtlindje pema e Krishtlindjes e bërë nga farat e kivit dhe shegës

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Ende kërkoni një të shpejtë? Këtu vjen një ëmbëlsirë e shëndetshme në formën e një bredhi. Kjo pemë e mrekullueshme e Krishtlindjes mund të krijohet nga fetat e prera të kivit dhe farat e shegës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë për Krishtlindje pema e Krishtlindjes e bërë nga farat e kivit dhe shegës
Ëmbëlsirë për Krishtlindje pema e Krishtlindjes e bërë nga farat e kivit dhe shegës

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Ende kërkoni një të shpejtë? Këtu vjen një ëmbëlsirë e shëndetshme në formën e një bredhi. Kjo pemë e mrekullueshme e Krishtlindjes mund të krijohet nga fetat e prera të kivit dhe farat e shegës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Krishtlindjet | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks, Ëmbëlsirat | Kuzhina: Kuzhina gjermane

Përbërës

 • 8 kivi
 • 1 shegë
 • ananas, për shije
 • djathë, për shije

Udhëzime

 1. Qroni dhe prisni kivin.
 2. Rivosni fetat e kivit në një pjatë në formën e bredhit.
 3. Zbukuroni me kokrra shege.
 4. Prisni një yll nga një fetë djathë ose ananas.
 5. Vendosni ylli ne maje te bredhit dhe embelsira e Krishtlindjes eshte gati.

Vegla

 • thikë
 • pjatë