Ëmbëlsirë pufkë krem me mjedra dhe krem kuark

Ëmbëlsirë pufkë krem me mjedra dhe krem kuark

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një ëmbëlsirë fantastike me krem dhe mjedra, e cila nuk është aspak e ndërlikuar dhe ka shije vërtet shumë të shijshme! Një krem i ëmbël quark me kos dhe qumësht të kondensuar të ëmbël harmonizohet në mënyrë të përkryer me mjedrat e tharta në një pastë choux me krem të mbushur. Ëmbëlsirë perfekte për një festë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë pufkë krem me mjedra dhe krem kuark
Ëmbëlsirë pufkë krem me mjedra dhe krem kuark

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një ëmbëlsirë fantastike me krem dhe mjedra, e cila nuk është aspak e ndërlikuar dhe ka shije vërtet shumë të shijshme! Një krem i ëmbël quark me kos dhe qumësht të kondensuar të ëmbël harmonizohet në mënyrë të përkryer me mjedrat e tharta në një pastë choux me krem të mbushur. Ëmbëlsirë perfekte për një festë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 250 g pufkë krem
 • 500 g kos natyral
 • 500 g quark me pak yndyrë
 • 30 g qumësht i kondensuar i ëmbëlsuar
 • 200 g mjedra, të ngrira

Udhëzime

 1. Pufkat e kremit vendosini në fund të një tasi qelqi.
 2. Përzieni kosin, kuarkun dhe qumështin e kondensuar të ëmbëlsuar.
 3. Vendosni kremin e kuarkut mbi pufkat e kremit.
 4. Përhapeni mbi krem mjedrat e ngrira.
 5. Mbajeni ëmbëlsirën në frigorifer derisa të jeni gati për të ngrënë lëreni.

Në vend të mjedrës mund të përdorni edhe luleshtrydhe, rrush ose manaferra të tjera

Vegla

 • tas xhami
 • përzierës dore
 • tas
 • lugë