Ëmbëlsirë qershie e pyllit të zi me biskotë me çokollatë dhe krem

Ëmbëlsirë qershie e pyllit të zi me biskotë me çokollatë dhe krem

Ëmbëlsira e qershisë së pyllit të zi përgatitet menjëherë dhe ka shije të shijshme. Kjo ëmbëlsirë me biskotë të butë me çokollatë, qershi me lëng dhe krem ​​me gëzof është një ëndërr! Në këtë recetë ëmbëlsira e qershisë Black Forest përgatitet pa alkool, kështu që edhe fëmijët mund të festojnë!

Ju lutemi vlerësoni recetën

5 yje nga 5 vota

Përbërësit

 • 300-350 g qershi, në një kavanoz
 • 2-3 lugë reçel vishnje
 • 300 g krem pana, i ftohtë
 • 200 g krem fraîche
 • 2 lugë gjelle xylitol, ose sheqer
 • ekstrakt vanilje, sipas dëshirës
 • 300 g tortë pandispanje me çokollatë, p.sh. bazë vjeneze ose brownie
 • 2 lugë gjelle çokollatë të grirë, opsionale për servirje
 • Mente, për servirje
 • 1 grusht qershi, të freskëta, për mbushje

Udhëzimet

 1. I kullojmë qershitë nga gota në sitë.
 2. Më pas përziejmë me reçelin e qershisë.
 3. Në një enë rrahim kremin e ftohtë të rrahur derisa të bëhet i fortë.
 4. Përziejmë kremin me ksilitol ose sheqer dhe ekstrakt vanilje. në një enë.
 5. Kremi i trashë paloset.
 6. Preni biskotën me çokollatë në copa të vogla.
 7. Ëmbëlsirë me qershi të pyllit të zi Shtresat: duke filluar nga kremi, më pas biskota me çokollatë dhe qershitë.
 8. Presat mund të jenë perseritet perseri.
 9. Shtesa e siperme duhet te shtrohet me krem.
 10. Embelsire qershie e pyllit te zi e sperkasim me cokollate te grire.
 11. Siper me qershi dhe nenexhik te fresket.

Utils

 • Sita
 • Tasi
 • Mziser dore
 • Gaza per perzierje
 • Spatula
 • Tasi qelqi ose gota embelsire

Video

Recetat e fundit