Ëmbëlsirë qershie e pyllit të zi me biskotë me çokollatë dhe krem

Ëmbëlsirë qershie e pyllit të zi me biskotë me çokollatë dhe krem

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Ëmbëlsira e qershisë së pyllit të zi përgatitet menjëherë dhe ka shije të shijshme. Kjo ëmbëlsirë me biskotë të butë me çokollatë, qershi me lëng dhe krem ​​me gëzof është një ëndërr! Në këtë recetë ëmbëlsira e qershisë Black Forest përgatitet pa alkool, kështu që edhe fëmijët mund të festojnë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Ëmbëlsirë qershie e pyllit të zi me biskotë me çokollatë dhe krem
Ëmbëlsirë qershie e pyllit të zi me biskotë me çokollatë dhe krem

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Ëmbëlsira e qershisë së pyllit të zi përgatitet menjëherë dhe ka shije të shijshme. Kjo ëmbëlsirë me biskotë të butë me çokollatë, qershi me lëng dhe krem ​​me gëzof është një ëndërr! Në këtë recetë ëmbëlsira e qershisë Black Forest përgatitet pa alkool, kështu që edhe fëmijët mund të festojnë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Verë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Ëmbëlsirë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 300-350 g qershi, në një kavanoz
 • 2-3 lugë reçel vishnje
 • 300 g krem pana, i ftohtë
 • 200 g krem fraîche
 • 2 lugë gjelle xylitol, ose sheqer
 • ekstrakt vanilje, sipas dëshirës
 • 300 g tortë pandispanje me çokollatë, p.sh. bazë vjeneze ose brownie
 • 2 lugë gjelle çokollatë të grirë, opsionale për servirje
 • Mente, për servirje
 • 1 grusht qershi, të freskëta, për mbushje

Udhëzime

 1. I kullojmë qershitë nga gota në sitë.
 2. Më pas përziejmë me reçelin e qershisë.
 3. Në një enë rrahim kremin e ftohtë të rrahur derisa të bëhet i fortë.
 4. Përziejmë kremin me ksilitol ose sheqer dhe ekstrakt vanilje. në një enë.
 5. Kremi i trashë paloset.
 6. Preni biskotën me çokollatë në copa të vogla.
 7. Ëmbëlsirë me qershi të pyllit të zi Shtresat: duke filluar nga kremi, më pas biskota me çokollatë dhe qershitë.
 8. Presat mund të jenë perseritet perseri.
 9. Shtesa e siperme duhet te shtrohet me krem.
 10. Embelsire qershie e pyllit te zi e sperkasim me cokollate te grire.
 11. Siper me qershi dhe nenexhik te fresket.

Vegla

 • Sita
 • Tasi
 • Mziser dore
 • Gaza per perzierje
 • Spatula
 • Tasi qelqi ose gota embelsire