Espresso cortado e nxehtë me Nutella dhe shkumë qumështi

Espresso cortado e nxehtë me Nutella dhe shkumë qumështi

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Nutella, me shkumë, qumësht i ngrohtë dhe një ekspres i fortë bëjnë një pije shumë të shijshme. Me një aromë intensive kafeje dhe një notë të lehtë çokollate, kjo Cortado do të ëmbëlsojë çdo mbrëmje të ftohtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Espresso cortado e nxehtë me Nutella dhe shkumë qumështi
Espresso cortado e nxehtë me Nutella dhe shkumë qumështi

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Nutella, me shkumë, qumësht i ngrohtë dhe një ekspres i fortë bëjnë një pije shumë të shijshme. Me një aromë intensive kafeje dhe një notë të lehtë çokollate, kjo Cortado do të ëmbëlsojë çdo mbrëmje të ftohtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Nxehtësia | Menu: Pije te nxehta | Kuzhina: Receta spanjolle

Përbërës

 • 60 ml ekspres
 • 1-2 lugë Nutella
 • 60-120 ml qumësht

Udhëzime

 1. Shtoni Nutella në ekspresin e nxehtë dhe përzieni mirë me një lugë.
 2. Ngrohni qumështin pak në një filxhan.
 3. Mënyra më e lehtë për ta bërë këtë është në mikrovalë dhe do të duhet rreth 1 minutë.
 4. Më pas përzieni qumështin me shkumëzuesin Hapeni qumështin.
 5. Hidhni qumështin me shkumë në kafe.
 6. E shijoni kortadon espresso të pastër ose me një kek jo shumë të ëmbël.

Vegla

 • filxhan
 • shkumëz qumështi