Fantazma të kekëve të Halloween me krem mascarpone

Fantazma të kekëve të Halloween me krem mascarpone

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Fantazmat janë perfekte për një festë Halloween. Kifle me çokollatë me një krem mascarpone dhe një fantazmë rrëqethëse.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Fantazma të kekëve të Halloween me krem mascarpone
Fantazma të kekëve të Halloween me krem mascarpone

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Fantazmat janë perfekte për një festë Halloween. Kifle me çokollatë me një krem mascarpone dhe një fantazmë rrëqethëse.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Brumë

 • 100 g gjalpë, i zbutur
 • 3 të verdha veze
 • 100 g kuverturë e errët, e shkrirë
 • 3 të bardha veze
 • 150 g sheqer
 • 1 majë kripë
 • 150 g miell
 • ½ fq. Pluhur pjekje
 • 2 lugë kakao për pjekje

Mbushje

 • 250 g mascarpone
 • 2 lugë mjaltë
 • 200 ml krem
 • 1 f. Xhelatina Fix
 • 1 f. Mbulesa fondete e bardhe 450 g
 • Fondante e zeze per zbukurim

Udhëzime

Brumi

 1. Nxehni furrën në 170 °C.
 2. Vendosni një tepsi për kifle me gota letre.
 3. Përzieni gjalpin e zbutur për rreth 5 minuta derisa të marrë dritë. përziejmë mirë.
 4. Në një enë tjetër, përziejmë të bardhat e vezëve me sheqerin dhe kripën derisa të bardhat e vezëve të shkëlqejnë.
 5. Me kujdes vendosim të bardhat e vezëve në masën e gjalpit.
 6. Përziejmë miellin, pluhurin për pjekje dhe kakaon. një tas.
 7. Përzierja e miellit në mënyrë alternative me qumështin nën vezën e lyer me gjalpë -Hidhni masën dhe përziejeni derisa të bëhet një masë.
 8. Hidhni brumin në kallëpe dhe piqini në 170°C për 30 minuta.
 9. Lërini kiflet të ftohen. .

Mbushja

 1. Rrahim kremin, por jo shumë të fortë.
 2. Përziejmë mascarpone me mjaltë në një enë të veçantë. një çantë tubash me një majë ylli.
 3. Pype kremin e sipërm mbi cupcakes.
 4. Nga fondati i bardhë përafërsisht Pritini rrathët 10-12 cm en.
 5. Vendosni rrathët e bardha të fondetit në mes të kremit të sipërm.
 6. Vendosni pika të vogla fondante të zeza mbi fantazmat për sytë dhe gojën dhe kekët e Halloween janë gati.

Vegla

 • tas
 • përzierës dore
 • prerëse biskotash
 • qese tubash