Fantazmat e bananeve të Halloween me kokos të grirë dhe çokollatë

Fantazmat e bananeve të Halloween me kokos të grirë dhe çokollatë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

Fantazmat rrëqethëse dhe tepër të shijshme të bananeve me arrë kokosi të grirë dhe një fytyrë me çokollatë janë një tërheqje e syve në shuplakë. Rostiçeri i lehtë për t’u përgatitur dhe i shëndetshëm për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Fantazmat e bananeve të Halloween me kokos të grirë dhe çokollatë
Fantazmat e bananeve të Halloween me kokos të grirë dhe çokollatë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

Fantazmat rrëqethëse dhe tepër të shijshme të bananeve me arrë kokosi të grirë dhe një fytyrë me çokollatë janë një tërheqje e syve në shuplakë. Rostiçeri i lehtë për t’u përgatitur dhe i shëndetshëm për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 banane
 • 50 g thekon kokosi
 • 1 lugë gjelle couverture çokollatë

Udhëzime

 1. Prisni bananet përgjysmë.
 2. Spërkateni me petë kokosi.
 3. Shkrini kuverturën dhe vendoseni në një qese tub.
 4. Preni një cep të vogël.
 5. Lëdhni çokollatën mbi sytë dhe gojën mbi bananet.
 6. Halloween fantazmat e bananeve vendosen në një pjatë dhe dekorohen me kokos të grirë.

Vegla

 • thikë
 • çantë tubash