Fantazmat qesharake të patates së Halloween me bizele dhe arrëmyshk

Fantazmat qesharake të patates së Halloween me bizele dhe arrëmyshk

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Fantazmat e patates me bizele është një recetë argëtuese dhe drithëruese që është shumë e lehtë për t’u bërë. Fantazmat e patates për t’u ngrënë janë bërë nga patate gatimi me miell dhe duken shkëlqyeshëm me sytë e bizeleve.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Fantazmat qesharake të patates së Halloween me bizele dhe arrëmyshk
Fantazmat qesharake të patates së Halloween me bizele dhe arrëmyshk

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Fantazmat e patates me bizele është një recetë argëtuese dhe drithëruese që është shumë e lehtë për t’u bërë. Fantazmat e patates për t’u ngrënë janë bërë nga patate gatimi me miell dhe duken shkëlqyeshëm me sytë e bizeleve.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Enët anësore | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 kg patate me miell
 • 125 ml qumësht
 • 30 g gjalpë
 • 1 lugë kripë
 • 1 majë arrëmyshk

Udhëzime

 1. Qërojini patatet, pritini në katërsh dhe ziejini në ujë të kripur derisa të zbuten.
 2. Ngrohni qumështin me gjalpë dhe pak arrë moskat.
 3. Hidhni patatet ujin e zierjes dhe grijini me një pure patatesh derisa të bëhet pureja. të marra.
 4. Shtoni përzierjen e qumështit dhe paloseni në përzierjen e patates Punojeni.
 5. Mbushni purenë kremoze në një qese tubacioni.
 6. Publikoni disa grumbuj patate si fantazma në një pjatë.
 7. Pajisni fantazmat e patates me sy bërë nga bizele të ngrira dhe pjata e mrekullueshme e Halloween është gati.

Vegla

 • tenxhere
 • grurëse patate
 • qese tubash