Frankenstein cupcakes me krem për festën e Halloween

Frankenstein cupcakes me krem për festën e Halloween

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Kifle Frankenstein me krem jeshil që shtojnë një prekje drithëruese në çdo festë të Halloween-it! Këto kifle drithëruese me vanilje Frankenstein jo vetëm që duken rrëqethëse, por edhe kanë shije super të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Frankenstein cupcakes me krem për festën e Halloween
Frankenstein cupcakes me krem për festën e Halloween

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 70 minuta

Kifle Frankenstein me krem jeshil që shtojnë një prekje drithëruese në çdo festë të Halloween-it! Këto kifle drithëruese me vanilje Frankenstein jo vetëm që duken rrëqethëse, por edhe kanë shije super të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

Kifle

 • 3 vezë
 • 100 g sheqer
 • 140 g miell
 • 3 lugë çamçakëz karkaleca
 • 1 pako pluhur pjekjeje
 • 140 ml krem
 • 120 ml vaj rapese, neutral
 • 7 pika aromatizues vanilje

Mbushje

 • 1 pako jeshile Krem sheqeri
 • 12 palë sy sheqeri
 • 50 g spërkatje me çokollatë
 • 12 bajame çokollatë
 • 12 shkopinj
 • 5 g fondant të kuq

Udhëzime

Pjekja e kifleve

 1. Nxehni furrën në 175 gradë nxehtësinë e sipërme/poshtë.
 2. Shpërndani gotat e letrës në tepsi.
 3. Përzieni vezët dhe sheqerin në një tas.
 4. Përzieni aromën e vaniljes, kremin dhe vajin.
 5. Mielli me pluhurin për pjekje dhe çamçakëz karkalecash dhe përzieni brumin.
 6. Përziejini gjithçka që të formohet një brumë i butë, por mos e lini të trazohet shumë gjatë. kiflet me vanilje në raftin e mesëm për rreth 20 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë.

Përgatitni pjesën e sipërme

 1. Glazojini kiflet e ftohura me krem të gjelbër. Flokët Frankenstein.
 2. Thyeni shkopinjtë për thithjen në mes dhe ngjisni në anët e kifleve si veshët.
 3. Out of the Roll gjarpërinj të vegjël e të hollë në fondant të kuq dhe vendosini mbi kifle si një gojë të lakuar.
 4. Kiflet e bukura të frikshme Frankenstein janë gati.

Vegla

 • Kafeta letre
 • Tapsi për kifle
 • Tasë
 • Përzierëse dore
 • Lugë
 • Furçë kuzhine