Frape luleshtrydhe me qumësht dhe kos për verën

2 persona | 5 minuta

Frape me luleshtrydhe është mënyra më e mirë për t’u freskuar në një ditë të nxehtë vere! Ky frape frutash është super freskues dhe ka shije të shijshme. Thjesht përzieni luleshtrydhet e ngrira, qumështin, kosin dhe sheqerin dhe trasheni me akull të grimcuar.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )
Frape luleshtrydhe me qumësht dhe kos për verën
Frape luleshtrydhe me qumësht dhe kos për verën

2 persona | 5 minuta

Frape me luleshtrydhe është mënyra më e mirë për t’u freskuar në një ditë të nxehtë vere! Ky frape frutash është super freskues dhe ka shije të shijshme. Thjesht përzieni luleshtrydhet e ngrira, qumështin, kosin dhe sheqerin dhe trasheni me akull të grimcuar.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )

Përbërës

 • 120 ml qumësht
 • 50 gr luleshtrydhe të ngrira
 • 2 lugë kos natyral
 • 1 lugë sheqer vanilje
 • 1 lugë sheqer kaf
 • Akull i grimcuar, sipas shijes
 • Rozmarinë, për zbukurim
 • Luleshtrydhe, për garniturë

Udhëzime

 1. Qëmështin, luleshtrydhet e ngrira dhe kosin e derdhni në një blender.
 2. Shtoni sheqerin e vaniljes, sheqerin kaf dhe akullin e grimcuar.
 3. Përziejini mirë.
 4. Shërbejeni frapën e luleshtrydheve në 2 gota, sipër me rozmarinë dhe luleshtrydhet.

Vegla

 • Blender