Fshesë magjistare rostiçeri për Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek

Fshesë magjistare rostiçeri për Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Këto fshesa shtrigash janë padyshim të ngrënshme! Rostiçeri i Halloween është mbështjellë nga feta Gouda dhe shkopinj gjevrek në fshesat e shtrigave dhe duket e mrekullueshme në një shuplakë Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Fshesë magjistare rostiçeri për Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek
Fshesë magjistare rostiçeri për Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Këto fshesa shtrigash janë padyshim të ngrënshme! Rostiçeri i Halloween është mbështjellë nga feta Gouda dhe shkopinj gjevrek në fshesat e shtrigave dhe duket e mrekullueshme në një shuplakë Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 6 shkopinj gjevrek
  • 3 feta Gouda
  • 6 kërcell, qiqra

Udhëzime

  1. Përdorni një thikë për të përgjysmuar fetat Gouda për së gjati.
  2. Prisni dy deri në tre centimetra thellë në skajin e poshtëm të shiritave të djathit.
  3. Vendosni një shkop gjevrek sipër shiritave të djathit dhe mbështilleni. qiqrat përreth dhe lidheni fort.
  4. Fshesat e djathit janë gati për t’u shërbyer dhe shumë të mirëpritur në një bufe të Halloween!

Djathi nuk griset kur rrotullohet rreth shkopit të gjevrekut nëse nuk del direkt nga frigoriferi, por është në temperaturën e dhomës.

Vegla

  • thikë