Gishtat e sallamit me spageti për Halloween

Gishtat e sallamit me spageti për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 22 minuta

Një festë tmerrësisht e bukur e Halloween-it është e garantuar, sepse këto nuk duhet të mungojnë në vaktin drithërues të Halloween-it.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Gishtat e sallamit me spageti për Halloween
Gishtat e sallamit me spageti për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 22 minuta

Një festë tmerrësisht e bukur e Halloween-it është e garantuar, sepse këto nuk duhet të mungojnë në vaktin drithërues të Halloween-it.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Ngrohje, valim | Menu: Pjata brumi, Pjata me mish, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 kavanoza salsiçe, përafërsisht 10-12 salsiçe
 • 250 g spageti
 • ketchup, për zbukurim

Udhëzime

 1. Ngrohni salsiçet në një banjë me ujë të nxehtë.
 2. I gërvishtni si gishtat me thikë.
 3. Prisni një copë salsiçe nga “maja e gishtit”.
 4. Zieni spagetit në ujë me kripë al dente. spageti ne pjata.
 5. Sipër i hidhet salsiçe dhe zbukurohet me ketchup.

Gjysmë bajame ose bajame të grira mund të vendosen edhe në majë të gishtit si gozhdë.

Vegla

 • thikë
 • tenxhere
 • pjatë