Gjoks pule me hudhër me shije të skuqur në dhallë

Gjoks pule me hudhër me shije të skuqur në dhallë

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 65 minuta

I pjekur në dhallë me hudhër është shumë i butë dhe aromatike. Orizi ose petët shkojnë shumë me gjoksin e pulës së pjekur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Gjoks pule me hudhër me shije të skuqur në dhallë
Gjoks pule me hudhër me shije të skuqur në dhallë

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 65 minuta

I pjekur në dhallë me hudhër është shumë i butë dhe aromatike. Orizi ose petët shkojnë shumë me gjoksin e pulës së pjekur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: enët me mish | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 ½ kg gjoks pule
 • 700 ml dhallë
 • 2 thelpinj hudhër
 • kripë, për shije
 • piper, për shije
 • erëza, për shije

Udhëzime

 1. Vendosni gjokset e pulës në një tavë.
 2. Përzieni dhallën me hudhrat e grira, kripën, piperin dhe erëzat në një enë. gradë për 50-60 minuta.

Vegla

 • Tavë enë
 • Tasë
 • Thisk